| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
|---|---|
| Operation | Manual |
| Surface | MDF Board |
| Fire Rating | Class A |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Sistem Penyegelan | Magnetik Atau Mekanik |
|---|---|
| Permukaan Panel | Melamin, Kain, Kulit, Atau Veneer Kayu |
| Peringkat Kebakaran | KELAS A |
| Permukaan | Papan MDF |
| Operasi | petunjuk |
| Sistem penyegelan | Magnetik atau mekanik |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Aplikasi | Ruang konferensi, ruang perjamuan, pusat pameran, dll. |
| Permukaan panel | Melamin, kain, kulit, atau veneer kayu |
| Bahan | Bingkai aluminium dan panel kain tahan suara |
| Penutupan Panel Terakhir | Panel Lengan Teleskopik |
|---|---|
| Peringkat api | Kelas A |
| Permukaan | MDF |
| Sistem Lacak | Jalur Aluminium Dengan Roller |
| Kedap suara | Hingga 43-50dB |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
|---|---|
| Fire Rating | Class A |
| Feature | Acoustic |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Surface | MDF |
|---|---|
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door within door or not | Decided By Customer |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Feature | Acoustic |
| Aplikasi | Ruang Konferensi, Ruang Perjamuan, Pusat Pameran |
|---|---|
| Sistem Lacak | Jalur Aluminium Dengan Roller |
| Fitur | Akustik |
| Peringkat api | Kelas A |
| Kedap suara | Hingga 43-50dB |
| Aplikasi | Ruang Konferensi, Ruang Perjamuan, Pusat Pameran |
|---|---|
| Penutupan Panel Terakhir | Panel Lengan Teleskopik |
| Fitur | Akustik |
| Pintu di dalam pintu atau tidak | Diputuskan Oleh Pelanggan |
| Sistem Lacak | Jalur Aluminium Dengan Roller |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Feature | Acoustic |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |